precise specs are known as the points with regards to high quality patekphilippe.

high quality replica-watches.is plays a great deal of importance on the quality of the product.
fake richard mille for sale in usa layout to make unique performs.

replique montre forum illustrates the actual appeal of soppy jewellery.

fake rolex forum includes a elegant creative world.

Co pomoże na katar w trakcie ciąży?

W trakcie ciąży zażywanie zdecydowanej większości leków jest surowo zabronione, gdyż mogłoby to zaszkodzić dziecku znajdującemu się w łonie matki. Wiele pań w stanie błogosławionym boryka się z dokuczliwym katarem. Czy istnieją bezpieczne oraz sprawdzone sposoby na pozbycie się kataru w ciąży? Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Katar w ciąży – jak sobie z nim poradzić? 

Katar to stan zapalny zlokalizowany w błonie śluzowej nosa. W większości przypadków wywołują go koronawirusy, adenowirusy, bakterie oraz alergie. Katar w ciąży pojawia się dość często. Wydzielanie kataru ciążowego jest także spowodowane zwiększoną ilością żeńskich hormonów we krwi, np. estrogenów. Wiele pań zastanawia się nad tym, czy istnieją jakieś bezpieczne, domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć tego typu dolegliwości. Na szczęście, dostępnych sposobów jest naprawdę sporo. Ich najważniejszym atutem jest fakt, iż nie wywołują one żadnego zagrożenia dla nienarodzonego dziecka.

Czy katar może zaszkodzić dziecku? Lekarze są zgodni, że wystąpienie kataru w żaden sposób nie szkodzi dziecku. Zagrożenie może powstać dopiero wtedy, gdy kobieta bez uzgodnienia z lekarzem zastosuje silne leki. Z tego względu każda ciężarna chcąca zastosować jakikolwiek lek w pierwszej kolejności powinna zasięgnąć porady lekarskiej. Dzięki temu będzie miała stuprocentową pewność, że jej dziecku nic nie zagrozi.

Katar hormonalny podczas ciąży – jak sobie z nim poradzić?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, katar w ciąży może być spowodowany zwiększoną produkcją żeńskich hormonów płciowych, np. estrogenów. Takie dolegliwości występują najczęściej w drugiej połowie ciąży. Zwiększona liczba estrogenów we krwi przyczynia się do nieprawidłowego funkcjonowania śluzówki nosa, na skutek czego wydzielina w nosie zyskuje wodnistą konsystencję.

Katar hormonalny w trakcie ciąży znacząco utrudnia oddychanie, powoduje utratę zmysłu zapachu a także wywołuje nieprzyjemne swędzenie w nosie. U niektórych pacjentek oprócz kataru występuje też krwawienie z nosa. Krwawienie z nosa można zmniejszyć poprzez przyłożenie kostek lodu.

Na czym polega alergiczny katar w ciąży? 

Alergiczny katar w ciąży wywołuje częste kichanie, wypływanie wydzieliny z nosa oraz swędzenie nosa. Do wystąpienia kataru w nosie może także doprowadzić podrażnienie oczu. Leczenie kataru alergicznego w trakcie ciąży zawsze polega na jednoczesnym stosowaniu dwóch metod – zarówno ogólnoustrojowej jak i miejscowej. Rodzaj terapii musi jednak być zawsze skonsultowany z lekarzem. Dzięki temu kobieta zyskuje stuprocentową pewność, że jej nienarodzonemu dziecku nic nie zagrozi.

Na czym polega terapia ogólnoustrojowa?

Katar alergiczny podczas ciąży leczy się m.in. terapią ogólnoustrojową. Polega ona na podawaniu odpowiednich leków przeciwhistaminowych. Leki te muszą być wybrane przez wykwalifikowanego specjalistę. Lekarz musi uwzględnić, w którym trymestrze ciąży jest kobieta. Wiedza ta jest niezwykle istotna, ponieważ w poszczególnych trymestrach stosowanie określonych preparatów jest surowo zabronione. Mogłoby bowiem doprowadzić do wystąpienia niezwykle groźnych wad wrodzonych u dziecka.

Na czym polega terapia miejscowa? 

Istotą terapii miejscowej jest podawanie środków udrażniających nos. Leki wprowadzane bezpośrednio do nosa są w stu procentach bezpieczne dla kobiet w ciąży. Do tej pory nie udowodniono, aby mogły one wywoływać jakieś negatywne konsekwencje dla rozwoju dziecka. Oprócz środków udrażniających nos w ramach terapii miejscowej stosuje się leki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy oraz fluktykazon. Ponadto kobiety ciężarne powinny stosować też stabilizatory komórek tucznych. Należy pamiętać o tym, aby stosować preparaty wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Zwiększenie dawek mogłoby spowodować zaburzenie w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych, przez co do dziecka napływałaby nieodpowiednia ilość krwi. Kobieta w ciąży musi uzgadniać dawki wszystkich leków z lekarzem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *